A Bordeaux utolérte a Marseille-t

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 3. 23:17
A Girondins Bordeaux labdarúgócsapata háromgólos, magabiztos győzelmet aratott a Sochaux felett a francia élvonal 34. fordulójának zárómeccsén és pontszámban beérte a listavezető Marseille-t.

Laurent Blanc csapata már az első negyedórában döntésre vitte a dolgot, kétszer is megzörgették a burgundiak hálóját.

A hetedik percben a francia bajnokin most debütáló 19 éves Grégory Sertic csavart a kapu jobb oldalába 19 méterről. A horvát származású támadó középpályás ezt megelőzően összesen 12 percet játszott a Bordeaux-ban a Ligakupában. Nem sokra rá Gourcuff bólintása hullott be Gavanon fölött a hálóba.

Afolabi kiállítása után feltette a pontot az i-re a hazai együttes Gourcuff remekbe szabott beívelésére Samak érkezett, és közelről nem kegyelemezett.

Győzelmével pontszámban beérte a Marseille-t a Girondins, ha még egy gólt lőtt volna, át is vette volna a vezetést a tabellán. A Garonne partján úgy vannak vele, ami késik, az nem múlik...

FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LIGUE 1), 34. FORDULÓ

Bordeaux–Sochaux 3-0 (Sertic 7., Gourcuff 14., Samak 93., kiállítva: Afolabi 83. - Sochaux)