Vb-döntőben az Inter, vezéráldozattal

Szerző: shLétrehozva: 2010. december 15. 19:50
Az Inter rajt-cél győzelmet aratott a Szongnam ellen, és biztosította helyét 3-0-s sikerével a klubvilágbajnokság döntőjében, ahol a kongói Mazembével mérkőzik meg. A milánóiak öröme azonban nem lehet teljes, hiszen a karmester, Wesley Sneijder már az első percben meghúzódott.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ:
SZONGNAM-INTER 0-3 (0-2)
Abu-Dzabi (Egyesült Arab Emírségek), Zajed Sports City, vezette: Roberto Moreno (panamai).
SZONGNAM: Szung Rjong - Dzse Szung, Bjung Kuk, Szasa, Csul (Kvang Dzsin, 68.) - Szung Hvan - Molina, Szung Kuk (Ho Jung, 68.), Dzse Csol, Dong Gon - Radoncic (Dzsin Rjong, 87.). Vezetőedző: Te Jong Sin.
Cserék: Szung Kvan - kapus, Jung Szun, Kvang Dzsin, Ho Dzsong, Ho Jung, Do, Dzsin Rjong, Szuk Von, Szang Hi, Hjun Dzsin.
INTER: J. César - Zanetti, Lúcio, Córdoba, Chivu (Santon, 79.) - Sztankovics, Cambiasso - Pandev, Sneijder (T. Motta, 5.), Eto'o - Milito (Muntari, 77.). Vezetőedző: Rafael Benítez.
Cserék: Castellazzi, Orlandoni - kapusok, T. Motta, Muntari, Maicon, Mariga, Materazzi, Alibec, Benedetti, Santon, Nwankwo, Biabiany.
Gólszerző: Sztankovics (3.), Zanetti (32.), Milito (73.)
Sárga lap: Szasa (31.)
Az Inter mindent megnyert tavasszal, és most közel áll ahhoz, hogy a klubvilágbajnoki trófea is bekerüljön a vitrinbe.

Az elődöntőben meglehetősen sima mérkőzésen intézte el a Szongnamot, és a dél-koreai együttesnek mindössze Dejan Sztankovics góljáig volt esélye a meglepetésre – amely a harmadik percben esett.

Az előnyt az örökifjú Javier Zanetti növelte egy meseszép támadás végén, majd a sarokkal gólpasszt adó Diego Milito maga is eredményes volt.

A fölényes győzelmet csupán Wesley Sneijder sérülése árnyékolja be, aki már az első percben meghúzódott.

Rafael Benítez hosszú hetek után először dőlhetett hátra a kispadon, és nagyon nem is kell feszengenie, hiszen a döntőben a Mazembe lesz az ellenfél.

Igaz, a kongói csapat egy Intert már móresre tanított a klub-vb-n, jóllehet az Brazíliából érkezett, a Libertadores-kupa győzteseként.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
90+3.: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. Az Inter még rá is pihenhetett a döntőre, csak Sneijder sérülése miatt aggódhat.
90.: Három perc a ráadás.
87.: Radoncic jön le, Dzsin Rjong állt be.
85.: Lassan csordogálnak a percek, már mindkét csapat a végét várja.
79.: Chivu lement, Santon a helyettese.
77.: Milito helyére Muntari érkezett.
76.: Szasa szabadrúgása kipattant Césarról, Radoncic azonban kapu mellé gurított.
73.: HÁROM!!!
Eto'o lövését középre paskolta a kapus, lecsapott rá Milito, és 6 méterről nem hibázott.

72.: Sztankovics nem nézett fel beadása előtt, meglett a böjtje.
68.: Szung Kuk helyett Ho Jung, míg Csul helyett Kvang Dzsin érkezett.
66.: Csol durrantotta rá 20 méterről, centikkel szállt kapu fölé.
61.: Sztankovics önzetlen volt, de beadás helyett lőnie kellett volna. Már 3-0 lehetne az Internek.
58.: Az iram nem gatyaszaggató. Az Inter kényelmes, a Szongnamtól pedig ez a maximum.
52.: Szung Kuk csúszott rá Lúcióra, ápolni kell a brazilt.
51.: Pandev kapáslövéssel próbálkozott, vajmi kevés sikerrel.
46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.
-----------------------------------------
45+4.: VÉGE A FÉLIDŐNEK. Az Inter profi, két helyzetét keményen bevágta. Sneijder sérülése azonban aggodalomra ad okot a milánóiaknál, főleg az esetleges döntőre nézve.
45+4.: Molina 18 méteres szabadrúgása alig kerülte el a jobb sarkot.
45.: Két perc a ráadás.
42.: A Szongnam sorozatban végezheti el a szabadrúgásokat, és ebben most veszély is rejlett. Radoncic megelőzte Césart, de 6 méterről mellé fejelt.
37.: Egy bal oldali szabadrúgás után Radoncic csúsztatott, de Júlio César szögletre piszkálta a labdát.
32.: MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT AZ INTER, 0-2!!!
Zanetti kényszerítőzött Militóval, akinek meseszép sarkazása után 11 méterről passzolt a jobb alsóba a csapatkapitány. Álomszerű gól, el is dőlt a meccs?

31.: Szasa adott egy medvepuszit Sztankovicsnak, sárga lap. A következő mérkőzést kihagyja, legyen az a bronzmeccs vagy a döntő.
25.: Hátul passzolgat az Inter, nem akaródzik az előrefelé játék.
20.: Az Inter vezetett gyors ellentámadást, de Milito passza pontatlan volt, így nem alakult ki helyzet.
17.: Molina vette célba a kaput, de nagyon eltévesztette.
15.: Sztankovics szabadrúgását könnyedén kifejelték a dél-koreaiak.
14.: Az Inter próbálja minél többet birtokolni a labdát, és nem elsietni semmit - elvégre a milánóiak vannak nyeregben.
9.: Lúciónak pakolt oda Radoncic, a brazil betonbekk nem akar békülni.
9.: Kicsit kijjebb merészkedtek a dél-koreaiak, szép lassan magukra találnak a kezdeti megilletődöttség után.
5.: Thiago Motta váltotta Sneijdert. Felemásan kezdődött a meccs az Inter számára.
3.: MÁRIS VEZET AZ INTER, 0-1!!!
Sztankovics elé került a labda, aki balról, 14 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt. Ez gyorsan ment.
2.: Sneijder el is indult az öltöző felé, cserét kér. Fél percet töltött a pályán. Hatalmas pech.
1.: Sneijder combizma máris meghúzódott egy szabályos becsúszást követően, az se biztos, hogy folytatni tudja a játékot. Az lenne ám a dráma az Internél.
1.: AZ INTER KEZDTE A TALÁLKOZÓT.