A Bayern idén is bevette az Emirateset

Szerző: SHLétrehozva: 2014. február 19. 22:40
VIDEÓK, REAKCIÓK! Ez a játéknap is csoportgyőztesek, azaz a vendégcsapatok diadalát hozta a BL egyenes kieséses szakaszában! A Bayern több mint egy félidőt emberelőnyben játszva vette be az Emirates Stadiont, ehhez egy jól eltalált Kroos-lövés kellett, a végén a csereember Thomas Müller is a kapuba fejelt. Kroos egyértelműen a meccs legjobbjának bizonyult. A bajorok fél lábbal a nyolc között, de figyelmeztető jel, hogy tavaly 2-0-ra kikaptak otthon az Ágyúsoktól. A Milan három kapufát is rúgott az első játékrészben, és a meccs vége felé jött érte a büntetés, Diego Costa kései fejesgólja sokat érhet majd az Atletinek.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ARSENAL-BAYERN MÜNCHEN 0-2 (0-0)
London, Emirates, vezette: Nicola Rizzoli (olasz).

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31.) - Flamini, Wilshere - Oxlade-Chamberlain (Rosicky, 73.), Özil, Cazorla (Fabianski, 40.) - Sanogo. Menedzser: Arsene Wenger.
Cserepad: Fabianski, Monreal, Jenkinson, Rosicky, Gnabry, Podolski, Giroud.

Bayern: Neuer - Lahm, Dante, Boateng (Rafinha, 46.), Alaba - Martínez - Robben, Kroos, Thiago (Pizarro, 79.), Götze - Mandzukic (Müller, 65.). Vezetőedző: Josep Guardiola.
Cserepad: Starke, Van Buyten, Rafinha, Pizarro, Müller, Contento, Schweinsteiger.

G.: Kroos (54.), Müller (88.)

Sárga lap: Sanogo (55.), Rosicky (86.), ill. Boateng (8.), Mandzukic (45.)

Piros lap: Szczesny (38.)

HOSSZÚ ÖSSZEFOGLALÓ:

Arsenal vs Bayern Munchen 0-2 by FootyLight0

MILAN-ATLÉTICO MADRID 0-1 (0-0)
Milánó, San Siro, vezette: Pedro Proenca (portugál).

Milan: Abbiati - De Sciglio (Abate, 24.), Rami, Bonera, Emanuelson - De Jong, Essien, Poli (Constant, 85.) - Kaká, Taarabt - Balotelli (Pazzini, 78.). Vezetőedző: Clarence Seedorf.
Cserepad: Amelia, Abate, Constant, Mexes, Zaccardo, Pazzini, Petagna.

Atlético:
Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Insúa - Gabi, Mario Suárez, Koke - Raúl García (Adrián, 80.), Arda (C. Rodríguez, 74.) - Diego Costa. Vezetőedző: Diego Simeone.
Cserepad: Aranzubia, Alderweireld, Cristian Rodríguez, Sosa, Diego, Adrián, Villa.

G.: Diego Costa (82.)

Sárga lap: Abate (44.), Bonera (61.), Rami (91.), Insúa (20.), Suárez (41.), Diego Costa (69.), Adrián (93.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Highlights Milan 0-1 Atletico Madrid by Maestro21Channel

REAKCIÓK:

Guardiola: Elégedett vagyok-e? Az első 10-15 perc rettentően gyengére sikerült, alig volt nálunk a labda. Miután kihagyták a tizenegyest, fokozatosan kezdtünk magunkra találni, és átvenni az irányítást a mérkőzésen. Meg kell mondjam, remek végeredményt értünk el.

Wenger: Az elején akár három gólt is rúghattunk volna, tíz a tizenegy ellen már nem volt sok esélyünk erre. A visszavágón mindent megpróbálunk, de most a következő meccsre koncentrálunk, a Sunderland ellenire.

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

93.: BL-NYOLCADDÖNTŐ, 1. mérkőzések, végeredmények:

Arsenal-Bayern München 0-2
Milan-Atlético Madrid 0-1

91.: Kroos ezúttal laposan, kapufa!!!

90.: Kettő perc.

88.: GÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! MÜLLER!!!!! Lahm csavart be, üresen találta Müllert, aki lefejelte 12-ről, bent van. 0-2

Arsenal 0-2 Bayern Munich (Goal Thomas Müller) by all-goals

86.: Rosicky-sárga.

>>>Milan-Atlético 0-1, Diego Costa, 82.p.<<< Abate csúsztatta rossz helyre, a hosszú oldalon fejelte be Costa.

79.: Csere: Thiago helyett Pizarro.

73.: Csere: Ox helyett Rosicky.

70.: Robben csavart a hosszú alsó mellé fél méterrel kintről.

65.: Csere: Mandzukic helyett Müller.

62.: Kroos álompassza, Robben kapásból, a levegőből perdített jobbról, Fabianski paskolt.

55.: Sanogo-sárga.

54.: GÓÓÓÓÓL!!!!!! KROOS!!!!!!! Laposan készítették le, 17-ről, hajszálpontosan kilőtte a rövid felsőt. 0-1

Arsenal 0-1 Bayern Munich (Goal Toni Kroos) by all-goals

48.: Kroos lapos átlövését fogta biztosan Fabianski.

46.: Folytatááááás!!!! Csere: a sárga lapos Boateng helyett Rafinha. Lahm előrébb lép, Martínez hátrébb.

45+2.: Vége a félidőnek. Félidei eredmények: Arsenal-Bayern 0-0, Milan-Atlético 0-0.

45. Kettő perc. Mandzukic-sárga.

40.: Alaba fut neki... kapufaaaaaaa!!!!! Jobb kapufa!!!!

38.: Tizenegyes a Bayernnek! SZCZESNY-PIROS! Robbenre rontott ki. Cazorlát áldozzák be, Fabianski jött.

>>>31.: Balotelli sarkazása után Kaká durrantott rá 14-ről, jobbról, súrolta a lécet! <<<

31.: Kényszerű csere: Gibbs helyett Monreal.

27.: Kroos cseles szabadrúgása, Robben helyett ő nyeste be, Mandzukic csúsztatott mellé.

>>>18.: Most meg Poli bólintott a kapufára a San Siróban!<<<

17.: Alaba lövését blokkolták könnyedén.

>>>15.: Kaká-kapufa Milánóban!<<<

11.: Robben 25 méteres szabadrúgása halt el a sorfalon, az ismétlése gyatra.

9.: Özil félmagasan lőtte, de csak kissé oldalra, Neuer érezte az irányt, és oldalra ütötte!

8.: Özil akadt fent Boatengen, tizenegyes! Plusz sárga lap.

7.: Forró pillanatok a Bayern kapuja előtt: Sanogo fordult le, és perdített kapura, Neuer belekapott, aztán Cazorla lógott meg, és lőtt a kapus kezébe jobbról, 14-ről.

3.: Kroos-bomba 17-ről, a bal felsőből szedte ki a levegőben úszó Szczesny!

1.: AZ ARSENAL KEZDTE. Milánóban is pattog már a labda.

Napra pontosan egy évet követően ismét megütközik egymással az Arsenal és a Bayern München az Emiratesben, ezúttal is a negyeddöntőbe jutás a tét a BL-ben! Tavaly 3-1-re nyertek a bajorok, de a visszavágón megszenvedtek, aztán meg se álltak a trófeáig. Ramsey, Walcott és Arteta nélkül az Ágyúsok, Giroud magánéleti válsága miatt a kezdőbe katapultált Sanogo! Lahm jobbhátvéd, Martínez védekező középpályás, Kroos az irányító a Bayernnél, Schweinsteiger a padon kezd. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!

20:28. Ezt várják az edzők:

Wenger: A Bayern a favorit, nem csak ezen a meccsen, hanem a végső győzelemre is, ezzel együtt úgy látom, van esélyünk a továbbjutásra. A bajorokon nagyobb a nyomás, azt várják el tőlük, hogy mindent megnyerjenek a szezonban, méghozzá szép játékkal, ami nem mindig egyszerű.

Guardiola: Harmadszor vagyok itt edzőként, és eddig nem tudtam nyerni az Emiratesben, tavaly a Bayernnek is meggyűlt a baja az Arsenallal a párharcban, ezért azt mondhatom, biztosan nem lesz könnyű. Nem hinném, hogy kilencven percen át tudjuk uralni a mérkőzést. Ez a világ legkomolyabb sorozata, a körítés fantasztikus itt Londonban, remek szintfelmérő számunkra a meccs. A Bundesligában fut a szekér, de most megláthatjuk, hol is tartunk valójában.

20:15. Statisztikai tény: az Arsenal legutóbbi 13 tétmeccsén összesen mindössze kettő, azaz kettő gólt kapott az Emiratesben. A Bayern viszont a 2012-es évben kapott ki legutóbb idegenbeli BL-találkozón.

19.47. Hivatalos: Giroud helyett Sanogo kezd, Rafinha és Schweini kimaradt a Bayernnél.

19:30. A tavalyi mérkőzés összefoglalója: