A Bayern egyet, a Dortmund ötöt lőtt

Létrehozva: 2013. szeptember 28. 17:20
A tavaszi 6-1 helyett ezúttal csak 1-0-ra verte a Bayern München a Wolfsburgot a Bundesliga 7. fordulójában, de a bajnok így is tartja a lépést a Borussia Dortmunddal, amely egy szünet előtti kiállításból profitálva 5-0-ra verte a Freiburgot. A Schalke 2-0-s és 3-1-es vezetése ellenére sem győzött, Szalai Ádám csereként 12 percet kapott.

BUNDESLIGA, 7. FORDULÓ:

BAYERN MÜNCHEN-WOLFSBURG 1-0 (0-0)

München, Allianz Arena. Vezette: Bastian Dankert.

BAYERN MÜNCHEN: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben (Shaqiri 62.), Schweinsteiger (Kroos 62.), Müller, Ribéry - Mandžukić. Vezetőedző: Josep Guardiola. Kispad: Starke, van Buyten, Shaqiri, Pizarro, Kirchhoff, Götze, Kroos.

WOLFSBURG: Benaglio - Träsch, Naldo, Knoche, Rodriguez - Luiz Gustavo, Polak - Ko (Arnold 83.), Diego, M. Schäfer (Perisic 68.) – Olic. Vezetőedző: Dieter Hecking. Kispad: Arnold, Caligiuri, Grün, T. Klose, Medojevics, Ochs, Perisic.

Gólszerző: Müller (64.)

Sárga lap: Schweinsteiger (26.), Mandzukic (72.), ill. Diego (27.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Nem szakította szét magát a Bayern München a Wolfsburg ellen szombaton délután. Talán már az Oktoberfest hangulatában égtek a játékosok, de elképzelhető, hogy fél szemmel a Manchester City elleni jövő heti Bajnokok Ligája-rangadóra koncentráltak. A legjobbat közelítő kezdő csak a második félidőben aktivizálta magát.

Az elsőben ugyanis enyhe mezőnyfölényét alig-alig tudta helyzetekre váltani, igaz kapuja nem forgott valami nagy veszélyben. A fordulás után némileg megélénkültek a bajorok, de igazán az utolsó fél órában pörögtek, amikor két-három gólt nyugodtan rúghattak volna. Mario Mandzukicnak ezúttal semmi sem jött össze, volt, amikor a gólvonalról egy védő tisztázott. A lényeg azonban a három pont, amivel tartja az együttes a lépést a Dortmunddal.

Azzel a Dortmunddal, amely egy véleményes kiállítást és büntetőt kihasználva ütötte ki a Freiburgot.

TOVÁBBI 15:30-AS VÉGEREDMÉNYEK:

Borussia Dortmund-Freiburg 5-0 (Reus 35., 45+2., Lewandowski 58., 70., Blaszczykowski 79.)
Hoffenheim-Schalke 3-3 (Modeste 16., Firmino 48. - 11-esből, 61., ill. Boateng 3., Matip 13., Höger 40.) (Szalai Ádám a 78. percben állt be.)
Leverkusen-Hannover 2-0 (Rolfes 23., Sam 37.) (Huszti Szabolcs végig a pályán volt.)
Hertha-Mainz 3-1 (Allagui 48., 73., Ben Hatira 74., ill. N. Müller 8.)

90.: Három perc.

89.: Ilyen állított helyzetekből van esélye a Woflsburgnak, mezőnyben egyszerűen nincs.

85.: Naldo fejesénél védett egy nagyobbat Neuer.

83.: Ko helyén Arnold.

80.: Már megint Mandzukic, ezúttal a kapus eszén már túljárt, de a gólvonalról egy védő tisztázott.

75.: Mandzukic hagyott ki újabb helyzetet, ez nem a horvát napja.

72.: Mandzukic sárgult be.

68.: Schäfert Perisic váltotta.

64.: GÓÓÓLLL!!! Ribéry iramodott meg a bal oldalon, berúgta laposan a labdát középre, Mandzukic lemaradt róla, de a hosszún Müller nem, aki halálpontosan a rövid alsóba helyezett. 1-0.

62.: Schweinsteigert Kroos váltotta, míg Robben helyén Shaqiri.

62.: Hoffenheim-Schalke 3-3, Firmino után Abraham is betalált a hazaiaknál a 2. félidőben. Szalai Ádám még padozik.

60.: Majdnem vezet a Wolfsburg, jobbról érkezett be életveszélyesen a labda, Olic elvétette, a hosszún pedig Schäfer fejelt mellé Rafinha szorításában. Büntetőt reklamált, de ennyire azért nem volt vészes.

58.: Lewandowski csapott le, a Dortmund már 3-0-ra vezet a Freiburg ellen.

52.: Nem hozott áttörés a 2. félidő sem, a Bayern nem tud fölényben játszani, a Wolfsburg borzasztóan fegyelmezett és minden hazai támadással visszaér.

47.: Nem volt csere.

46.: Folytatááás!

16:25: Félidei eredmények: Bayern München-Wolfsburg 0-0, Borussia Dortmund-Freiburg 2-0, Hertha-Mainz 0-1, Hoffenheim-Schalke 1-3, Leverkusen-Hannover 2-0.

45+2.: Végzetes történesek Dortmundban: Fallou Diagne-t állították ki, Marco Reus pedig büntetőből 2-0-ra növelte a Borussia előnyét.

45.: Félidő Münchenben.

42.: Óriási helyzet maradt ki, Robben elé pattogott a labda ziccerbe, ahol beleléptek lövésébe, így szállt éppen a labda a bal alsó mellé. Szöglet, amelyet tisztáztak.

41.: Mandzukic elől tisztáztak egy jobb oldali beadásnál, kulcsfontosságú volt.

40.: Wolfsburg-kontra végén Alaba tisztázott egy bal oldali beadásból.

35.: Vezet a Dortmund, Marco Reus talált be, míg Szon gólpasszából Sam volt eredményes, a Bayer 2-0-ra megy a Hannoverrel szemben.

32.: Ezt a szabadrúgást is simán túlélte a Wolfsburg.

31.: Müllert rúgták fel a 16-os bal oldalánál, a földön maradt, de semmi vészes.

25.: Vezet a Leverkusen a Hannover ellen, Rolfes góljával, Sidney Sam adta a gólpasszt.

19.: Robben jobbról beívelt szabadrúgását vissza tudták fejelni a hosszúról, ám ott tisztáztak.

15.: Helyzet sem volt eddig Münchenben, ez azért meglepő.

14.: A Schalke már 2-0-ra vezet a 13. percben a Hoffenheim otthonában, Kevin-Prince Boateng után Joel Matip volt eredményes. A Dortmund egyelőre 0-0-ra áll.

12.: Diego bal oldali szabadrúgását a hosszúnál fejelte ki Alaba. Kellett, mert veszélyes volt.

6.: Nem irányít ugyanis egyértelműen a Bayern, a Wolfsburg el-el jut a hazai kapuig.

5.: A hangulat szokás szerint kiváló, a játék egyelőre meglepően nyílt.

1.: Egyből Alaba tarolta le Träsch-t, aki szerencsére jól van.

1.: Zöld-fehérben a vendégek, fehér-barnában a hazaiak.

15:32: A Wolfsburg kezdte.

15:30: A Bayern München elnöke és igazgatótanácsának elnöke gratulál Luiz Gustavónak, aki most tért vissza régi csapatához.

15:29: Megérkeztek a csapatok, a bajorok az Oktoberfest féle gombolós öltözékben.

14:45: A Schalke színeiben padozik Szalai Ádám Hoffenheimben, a Hannover kezdőjében viszont szerepel Huszti Szabolcs Leverkusenben.

14:30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Bayern München bajnokiján. Jó szórakozást kívánunk!