Női kosárlabda NB I: sima szolnoki siker a Cegléd ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. november 14. 19:49
A Női tagozat délutáni közleménye szerint a szombati és a vasárnapi női első osztályú mérkőzéseken nem lépnek majd pályára a csapatok. Az ok természetesen a bírók körüli óriási felhajtás és káosz. Ugyanis a mérkőzéseken várhatóan nem NB I-es játékvezetők fújtak volna, ezt pedig a csapatok nem vállalták. A pénteki mérkőzéseket azért megrendezik, megrendezték. Az elsőn a Szolnoki NKK hazai pályán simán verte a Ceglédet 80-59-re a kilencedik fordulóban.

Az első részben még szorosan alakult a mérkőzés, ahogy a félidő végén sem tudott elhúzni egyik csapat sem (30-32). A harmadik negyed azonban elhozta a döntés perceit: a hazaiak több, mint tízpontos előnyre tettek szert, amelyet az utolsó periódusban csak tovább növeltek.

A szolnokiak legjobbja a 25 pontot gyűjtő Marija Boskovics, míg a túloldalról a 20 pontos Serbán Anett volt a legeredményesebb.

A másik mérkőzésen az Atomerőmű szintén magabiztosan verte a BEAC-ot az alsóházi rangadón 73-54-re.