Miamiban vett revánsot a Spurs

Létrehozva: 2014. június 11. 12:08
A San Antonio Spurs 111-92-re nyert a címvédő Miami vendégeként az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének harmadik mérkőzésén, így 2-1-re vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

A második meccsen odahaza alulmaradt San Antonio némi túlzással már a nyitónegyedben eldöntötte a találkozót, ugyanis 41 pontot szórt a Miami kosarába, az első 21 kísérletéből 19 hullott a gyűrűbe. Az első félidőben a Spurs 75,8 százalékban értékesítette a mezőnydobásait, amire még nem akadt példa az NBA-finálék történetében. Az első két találkozón összesen 18 pontig jutott Kawhi Leonard remekül játszott, s végül 29 pontos karriercsúccsal zárt. A texasiak a közönség döbbenetére már 55-30-ra is vezettek. A félidőben 71-50 volt az állás, hetven pontos első két negyedre legutóbb a Los Angeles Lakers volt képes egy döntőben még 1987-ben.

A 20 labdát eladó hazaiak részéről a hétfőn 35 pontot termelő LeBron James, illetve Dwyane Wade mindössze 22-22 pontot szerzett, az előző összecsapás hajrájában sorsdöntő triplát dobó Chris Bosh pedig 9 ponttal fejezte be a meccset.

A rájátszásban első hazai vereségüket elszenvedő floridaiak - akárcsak a tavaly 4-3-ra megnyert fináléban - ezzel 2-1-es hátrányba kerültek, a következő találkozóra magyar idő szerint pénteken hajnalban kerül sor Miamiban.