Hiába küzdött, elbukott otthon a Körmend

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 14. 21:44
A férfi kosárlabda Eurochallenge nemzetközi kupasorozat selejtezőjének első fordulójában a Polaroid-Lami-Véd Körmend hazai környezetben 88-71-re kapott ki a holland Eiffel Towers Den Bosch együttesétől, így az idegenbeli visszavágó előtt minimális esélye maradt a továbbjutásra.

Fotó: Unger Tamás
KOSÁRLABDA, EUROCHALLENGE, SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS:
POLAROID-LAMI-VÉD KÖRMEND – EIFFEL TOWERS DEN BOSCH (holland) 71-88
(14-24, 21-16, 20-29, 16-19)
Körmed, 1500 néző, vezette: Lamonica (olasz), Paulik (cseh), Grigoras (román)
KÖRMEND: Fodor M. 5, FODOR G. 9/3, McCullough, Vavra 6, BANKS 21 Csere: AURIANTAL 12/3 , Bialek 11/9, Trummer 3/3, Tóth G. 4, Kocsis, Hegedűs, Keresztes Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub
DEN BOSCH: OLIVER 10/3, Frederiks 5/3, AKRBOOM 15, GILES 15/3, BEASLEY 25 Csere: Jackson 7/3, Aarts 3, Downey 8, Van Vugt, Vadberg Vezetőedző: Randy Wiel
Az eredmény alakulása: 2. perc: 4-7, 5.: 6-15, 8.: 8-24, 13.: 22-25, 17.: 31-35, 20.: 35-40, 23. 42-47, 26. 46-56, 29. 54-65, 34. 60-78, 38. 65-86
Kipontozódott: Bialek (36.)

A nemzetközi porondra hosszú évek után visszatérő Körmend a sérült Ferencz nélkül készült a mérkőzésre, a múlt héten érkező Dialecet viszont a soraiban tudhatta.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a hollandoknál a két magas ember, Giles és Beasley vitte a prímet, igaz, az első néhány percben a többiek sem nagyon hibáztak dobást a vendégek közül.

Bialek és Trummer beállásával feljavult a hazaiak játéka, ketten csakhamar beszórtak négy triplát, így közelebb lopóztak a nagynevű holland riválishoz.

A második negyedben négy és fél percig nem tudtak betalálni mezőnyből a Den Bosch játékosai, így a nagyszünethez közeledve egyetlen pontra olvadt a vasi piros-feketék hátránya. Féltávnál ötegységnyi volt a két csapat közötti különbség.

A térfélcsere után felváltva estek a kosarak, a körmendiek közül jószerivel csak Banks villogott, egymaga 14 pontot rámolt be ebben a szakaszban.

A körmendi támadások egyre inkább akadoztak, és a védekezés is szétesett a hazai oldalon. Ennek következtében a záró felvonás előtt tizennégy ponttal járt előrébb a látogató.

A negyedik negyedben már csak a különbség volt kérdéses, a lelkes körmendi tábor a kedvencek egye-egy szép akciójának, illetve Beasley gyönyörű megoldásainak tapsolhattak

A látottak alapján a Krivacsevics Dragoljub tanítványainak minimális esélye maradt a következő körbe jutáshoz, a bravúrnál is több kell a párharc második mérkőzésén.

Krivacsevics Dragoljub: - Láthattuk azt, hogy milyen nagyszerű csapat volt az ellenfelünk, szorosabb is lehetett volna, ha jobban védekezünk harmincegy triplakísérletünkből nem csupán hat talál célba.
Randy Wiel: - Végig betartottuk a megbeszélt taktikát, bár Banks okozott némi zavart a második félidőben. Több éve szerepelünk a nemzetközi porondon, de ilyen nagyszerű közönséggel még nem találkoztunk.