Csodát tett a Fradi!

Szerző: shLétrehozva: 2011. február 12. 20:09
Egyetlen góllal, Zácsik Szandra hetesével nyert 33-32-re a Ferencváros női csapata a BL-címvédő Viborg ellen, így idegenben szerzett több találatával kiverte a BL-címvédő dán csapatot a Kupagyőztesek Európa Kupájának nyolcaddöntőjében! Elek Gábor együttese négygólos hátrányból hozta vissza a meccset, a bravúros második félidei teljesítménynek köszönhető a győzelem. Szép volt lányok, emberfelettit nyújtottatok! A Vác ötgólos hátrányban van a Byasen előtti vasárnapi visszavágó előtt.

Női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó
FTC-Rail Cargo Hungária - Viborg 33-32 (15-18)
Budapest, Vezette: Basmak, Frolov (oroszok)
FTC: Tomori 9, Zácsik 6 (1), Szucsánszki 6, Kovacsicz 3, Szádvári 2, Szarka 4, Szamoránsky 4. Vezetőedző: Elek Gábor
Viborg: Jurack 10 (4), Skov 8, Mikkelsen 5, Frafjord 3, Althaus 2, Szavics 2, Acsimovics 2. Vezetőedző: Jakob Vestergaard
Az első mérkőzésen: 34-33
Összesítésben: 66-66, továbbjutott a Ferencváros idegenben lőtt több góllal!
Aki látta a mérkőzést, hosszú ideig biztos nem fogja elfelejteni, a BL-címvédő dán Viborg ugyanis eddig nem sokszor hagyhatta el az országot lógó orral. A Ferencváros szombaton hatalmas bravúrt tudott véghez vinni, óriási küzdelem révén 33-32-re tudott nyerni, így idegenben lőtt több góljával búcsúztatta a skandináv szupercsapatot a KEK-nyolcaddöntőjében!
Tomori-show-val kezdődött a találkozó, a Fradi első öt góljából négyet az átlövő jegyzett. (5-4) A túloldalon a veterán Jurack volt igazán elemében, egymaga tartotta versenyben csapatát. (7-7) A vendégek fokozatosan jöttek lendületbe, az egyenlítés után a vezetést is sikerült átvenniük, a zöld-fehérek Szucsánszki és Kovacsicz góljaival tartották a lépést.(11-11)
Az első játékrész utolsó percei a Viborgnak hoztak több sikert, Skov kőkemény védekezett, a szerzett labdákból Mikkelsen szerzett indításgólokat. Fél perccel a félidő vége előtt Tomori köszönt be, de Szavicsnak még három másodperccel a sípszó előtt is volt válasza. Félidőben: 15-18
Rosszul indult a folytatás, a 36. percben már négygólos 18-22-es vendégelőnyt mutatott a népligeti eredményjelző. A szurkolóknak mégsem volt okuk az aggodalomra, Szarka, Tomori és Zácsik góljaival életben tartotta a továbbjutási esélyeket. (23-25)
25-25-nél jött össze először az egyenlítés a 45. percben, de hiába vezetett többször is a Fradi, a dánoknak mindig volt válaszuk a zöld-fehér találatokra. (50.perc: 29-29)
Az utolsó tíz percben már a szájukon vették a levegőt Szucsánszkiék, de szerencsére a szívük a helyén volt. Az 54. percben 31-30-nál ismét megvolt a vezetés, továbbjutásra állt a magyar csapat, Jurack azonban megint egyenlített.
A vége előtt még Fortuna is a dánok mellé állt, Skov lövése hatalmas szerencsével csorgott a kapuba, szerencsére Szamoránsky gyorsan válaszolni tudott. (32-32)
Következett az utolsó perc: Abramovics bravúrral védte a meccs egyik legjobbjának, Frajfordnak ziccerét, a túloldalon azonban az orosz bírók nem mertek hetest adni a Szucsánszki elleni szabálytalanságért.
3 másodperccel a vége előtt azonban nem tudtak mást tenni: Zácsik bevágta, a csarnok majdnem felrobbant, 33-32-vel a Ferencváros idegenben lőtt több góllal verte ki a papíron a világ legerősebb csapatának számító Viborgot! Szép volt lányok, emberfeletti győzelem volt!
Zácsik Szandra:Nagyon akartuk a sikert, még négygólos hátrányból is fel tudtunk állni és visszajöttünk a meccsbe. Az elején sajnos nem ment a góllövés, a végére azonban bele tudtam lendülni. Hihetetlenül izgultam az utolsó hetes előtt, de eldöntöttem, hogy be fogom lőni, és sikerült is! Az egy gól a végén a közönségünknek köszönhető, akik az egész meccsen hatalmas pluszt jelentettek nekünk!
Szucsánszki Zita: A dánok kispadja volt a hosszabb, nekünk pedig a szívünk volt a helyén a végén. Igazi csapatmunka volt, a siker igazi lendületet adhat a folytatásban. Nincs kitől tartanunk a negyeddöntőben, nehéz lesz minket megállítani!
Sajnos az EHF-kupa nyolcaddöntőjében nem sikerült a váci bravúr, az előzetesen esélyesebbnek tartott norvég ezüstérmes Byasen öt góllal nyerni tudott a Dunakanyarban. Visszavágó vasárnap, szintén Vácott.
Női EHF-kupa: Byasen-Vác 34-29 (22-16)
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
60. Továbbjutott a Fradi!! 33-32 a végeredmény, kiesett a BL-címvédő!
60. ZÁCSIK BEVÁGJA!!!!
60. 3 másodperc a végéig, HETEST KAPUNK!!!
60. Nem adnak hetest az orosz bírók, 25 másodperc vissza
60. Abramovics megfogta Frafjord ziccerét!!!!!
59. Szamoránsky góljával megvan az X. Több gólt nem kaphat a Fradi!!
59. Hihetetlen!!! Skov lövése becsorog!!!
58. Szucsánszki helyzete kimarad, Elek Gábor sárga lapos figyelmeztetést kap! Nem lehet idegekkel bírni, az biztos!
58. Elek Gábor is időt kér. A továbbjutás kapujában áll a Fradi, ehhez azonban még legalább két gól kell!!
57. Abramovics védése után megint meg lehet a vezetés!! Három perc van hátra, a Fradi nem kaphat 33-nál több gólt.
56. Szucsánszki büntetőt hibázott a túloldalon, remélhetőleg nem ez volt a meccslabda!
55. Skov megint hetest harcol ki, Jurack nem hibázott. Ismét egyenlő. 31-31
54.  Megvan!!!!! Szarka góljával vezet a Fradi!! 31-30
54. Zúg a mindent bele a Népligetben, Zácsik lövése a kapufán csattan, szerencsére a kipattanó marad nálunk.
52. Abramovics véd, megint labda a vezetéshez!
52. Tomori a hátán viszi a csapatot ma, kilenc gólnál jár. 30-30
50. Zácsik lövése kimarad, Mikkelsen bezzeg nem tud hibázni gyorsindításból. 29-30
49. Jurack labdája épphogy elvánszorgott a gólvonalig, de így is bement. Kovacsicz harmadik gólját szerzi!! 29-29
48. Szucsánszki góljára Skov válaszol, Zácsik egyenlít!!! Bírjátok erővel lányok a végéig! 27-28
48. Jurack csöndben volt a második félidőben, most megszólalt. 26-27
47. Tomori eddig klasszis teljesítményt nyújtott, a hetest azonban kihagyta. Nagyon kár érte, nincs meg az előny.
46. Szucsánszki!!!! Megvan az előny, de Skov megint egyenlít... 26-26
46. Skov kihagyja a helyzetet, Fradi-labda a vezetéshez!!
45. Jakob Vestregaard időt kér, 18-22 után tudott egyenlíteni a magyar csapat!
45. EZ aaaazzz!!!! Egyenlít a Fradi!!! 25-25!!
44. Zácsik javítja védekezésbeli hibáját! 24-25
43. Zááácsik!!! Gyönyörű egyéni akció után lőtte ki a pipát! Gyorsan érkezik azonban a magyar válasz. 23-25
41. Szarka javítja előző hibáját, kétgólos a magyar hátrány. 22-24
41. Úristen ilyen gólt!!! Abramovics és Szarka szerencsétlenkedik össze egy dán gólt. Ezért nagyon kár volt..... 21-24
40. Tomori a mezőny legeredményesebbje, már 8 gólnál jár! 21-23
39. Szucsánszki lövése sajnos a kapufáról jön ki, az ellentámadásban Jurack is hibázik. Zúg a mindent bele a Népligetben!
38. Így kell ezt! Zácsikra nem léptek ki, így tisztán lőhetett hatalmas bombagólt! 20-23
37. A bírókra eddig nem lehet panasz, Skov másodszor száll ki szabálytalanság miatt a játékból. Sajnos az emberelőnnyel megint nem tudunk élni.
37. Tomori és Frafjord gyors gólváltása. 19-23
36. Frafjord nemcsak a kipattanót, hanem első gólját is megszerzi. 18-22
35. Mikkelsen tett arról, hogy a Fradi ne tudjon egyenlíteni, egymás után kétszer. 18-21
34. Micsoda csere volt! Szarka 2/2-vel indít! 18-19
33. Skov lövése mégis bepattan a bal alsó sarokba, passzív kéznél. 17-19
32. Igen!!! A másik szélső, Kovacsicz is betalál indítás után. Így kell ezt lányok! 17-18
31. Szarka góllal indul a második játékrész, kettőre zárkózik a Fradi! 16-18
31. Egy percig támadhattak a dánok a magyar kapu előtt, szerencsére végül gól nélkül.
II. félidő
30. Hihetetlen!!! Szavics három másodperccel a a félidő vége előtt talál be! A ferencvárosi lányok három gólos hátrányból várhatják a második játékrészt, összesítésben négy találatot kellene ledolgozniuk 30 perc alatt. Félidőben: 15-18
30. Tomori gólt lő, Skov kétpercet kap. Ez nagyon kellett most! 15-17
29. Frafjord hetest harcolt ki, Jurack sajnos megint nem tud hibázni. Mikkelsen indításból 14-17
28. Zácsik lövését fogja a dán kapus, Jakob Vestergaard is kikéri idejét.
27. Labdaeladás után Jurack lő zengő kapufát, a kipattanóból Skov szerencsére fölé durrant.
26. Skov góllal használja ki az emberelőnyt. 14-15
25. Skov eljátssza a nagyhalált, az orosz bírók megették. Szucsánszki két percig csak a padon figyelheti társait.
25. Szádvári is betalál végre a három kapufa után!! 14-14
24. Jóóóó! Szucsánszki labdaszerzés után talál a kapuba! Sajnos Skov megint nem cifrázta túl a dolgokat. 13-14
23. Skov nem ismer kegyelmet, gólt zúdít a Fradi kapujának bal alsó sarkába. Megint a dánoknál az előny. 12-13
22. Zácsik is betalál, de Althaus indításból egyenlít. 12-12
20. Jurack hetesből növi nem kevés góljainak számát. 11-11
19. Kovacsicz lövi deréken Duét, Szucsánszki hatalmas bombagólt szerez a kipattanóból! 11-10
18. Althaus kapott szép labdát Juracktól, be is vágta. Tomori már ötödik gólját szerzi!! Ez az! 10-10
17. Gyönyörű játék!! Szucsánszki előbb gólt szerez, majd hetest harcol ki! A büntetőt Tomori vágja kíméletlenül a hálóba! Ismét egyenlő az állás. 9-9
15. Szavics is betalál, a Fradi játéka visszaesett az első tíz perc után. Elek Gábor időt kér. 7-9
14. Mikkelsen indulásból szerzi meg első gólját, először vezetnek a dánok. 7-8
12. Zácsik marad lent egy Skoval történt ütközés után, de szerencsére már újra talpon van. Szádvári ejtése a kapufáról jön ki, a Fradi nem tudja kihasználni Frafjord kiállítását.
12. Frafjord kapja a meccs első kétperces büntetését, de a Fradi nem tud gólt lőni emberelőnyben egyelőre. Jurack már ötödik gólját szerzi! 7-7
11. Jurackot nem szabad lőni hagyni!!! 7-6
10. Ez az! Kivédekezett támadás után Kovacsicz vágja kíméletlenük a labdát Due hálójába! Szucsánszki is góllal mutatkozik be, először kétgólos a magyar előny! 7-5
9. Két-két elrontott támadás mindkét oldalon. Nem kell kapkodni lányok, ziccerig kell játszani!
8. Acsimovics gyorsindítás szerzi második találatát. 5-5
7. Így a jó!!! Tomori lövése a dán falról pattan a kapuba!! 5-4
6. Jurack javítja előző hibáját, de Szamoránsky zsinórban szerzi második találatát.  Acsimovics egyenlít sajnos. 4-4
5. Jurack szerencsére fölédobja passzívnál, Szamoránsky viszont belövi a másik oldalon!! 3-2
3. Skov egy ütközés után lent marad, a rövid áploás után Due fogja Zácsik lövését.
2. A beállós Frafjord hetest harcol ki, Jurack bevágja a bal felsőbe. 2-2
1. Te jó ég, micsoda gól, Jurack öklözte a labdát a magyar kapuba, Tomori gyorsan válaszol! Ez az lányok!! 2-1
1. Tomori góljával máris vezetnek a zöld-fehérek!!! 1-0
17:55 A visszavágó előtt Elek Gábor, a zöld-fehérek szakvezetője úgy nyilatkozott, hogy a védekezéssel lehet legyőzni a Népligetben a Viborgot. A német sztár, Jurack kikapcsolása kulcskérdés lehet.

Igen! Vágna rá egyből mindenki, akinek az elmúlt évek során jócskán elege lett abból, hogy csapatainkat mindig egy dán sztárgárda üti el a nagy sikerektől: a Viborg, a Slagelse, az Ikast és az Aalborg korábban rengeteg alkalommal tört már borsot a magyar lányok orra alá az európai kupaküzdelmek során.

A 34-33-as vereség után a legtöbb európai csapat ellen egyértelmű esélyesnek számítana a Ferencváros, ám aki ismeri a dánok mentalisát, tudja, hogy nem lefutott a párharc sorsa. Jurackék idegenben ugyanolyan jó - hanem jobb - teljesítménnyel képesek ugyanis előrukkolni, mint hazai pályán Viborgban.

"Előzetesen nagyobb arányú vereségre számítottam, de szerencsére a lányok rámcáfoltak Dániában" - mondta a kezilabda.hu-nak Kökény Bea, a zöld-fehérek és a női válogatott korábbi emblematikus játékosa, akinek nemzetközi pályafutása épp egy Viborg ellen itthon elvesztett Bajnokok Ligája-elődöntővel zárult 2001-ben.

"A szombati visszavágón határozottabb - főleg a beállósok körül - védekezéssel, valamint a gyorsindítások megakadályozásával tudjuk meglepni Jakob Vetergaard együttesét. A Viborgnak szinte minden poszton világklasszisai vannak, de úgy érzem, hogy Katrine Lunde-Haraldsen nyári távozása óta a kapusposzt gyengepontnak számít náluk."

Az olimpiai ezüstérmes és Európa-bajnok irányító szerint kulcskérdés lehet a dánok legnagyobb sztárjának, Grit Jurack-nak a semlegesítése is: "A balkezes német játékos legnagyobb erénye a lövőereje és hatalmas nemzetközi rutinja, mellyel akár mérkőzések sorsát is el tudja dönteni. Őt mindenképpen ki kell kapcsolnunk a játékból."

Kökény méltó utódja a Ferencvárosnál Szucsánszki Zita, aki a kezilabda.hu-nak elmondta: nem nyomasztja őket a továbbjutás terhe, egészséges önbizalommal várják a szombati találkozót. "Amennyiben a fáradtság ellenére ugyanúgy tudunk koncentrálni a végjátékban, mint az odavágón, komoly esélyünk lehet. De nem szabad elfelejtenünk azt sem, hogy a Győr a 2009-es Bajnokok Ligája döntő első mérkőzésén nyerni tudott Dániában, de a Viborg idegenben is ki tudta kiharcolni a végső győzelmet."

A Viborg háza táján komolyan gondolják a továbbjutás, a BL-címvédő, de az idei csoportkörben onnan kipottyant gárda hétfőn leigazolta a svéd válogatott Eb-ezüstérmes játékosát, Isabelle Gulldént, aki már akár Budapesten is pályára léphet.

Az odavágón Zácsik Szandra volt a Fradi legjobbja, az átlövő 11 góllal terhelte meg Pedersen hálóját. Rá a dánok valószínűleg külön fognak készülni, így a belső emberek közül Szucsánszkira és Tomorira is nagyobb szerep hárul majd.

Egy biztos: a dánokat teltház és pokoli hangulat várja majd a népligeti katlanban, a szurkolók pedig - a nyolcadik játékosként -  átsegíthetik a csapatot az esetleges hullámvölgyeken és győzelembe hajszolhatják kedvenceiket.