Nem sikerült a bravúr a Békéscsabának

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 28. 19:47
A Dunaferr 24-23-ra verte a Békéscsabát a női kézilabda NB I 5. fordulójában. A vendégek szinte végig vezetve húzták be a győzelemért járó pontokat, és megérdemelten múlták felül a Békés megyei együttest.

NŐI KÉZILABDA NB I, 5. FORDULÓ:
BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAFERR NK 23-24 (10-14)
Békéscsaba, 1500 néző. V: Herczeg P., Südi P.
BÉKÉSCSABA: Veress – BAROSS 6, Cifra 1, Glusica 2, SZEKERES 4, Rácz 2, KELEMEN 4. Cs: Zaneta (kapus), Kocsis 1, Ancsin, Tóth 2, Szögi 1 (1). Edző: Mátéfi Eszter
DUNAFERR: KNEZOVICS – Tamás 3, LALUSKA 5, Balogh 4, FERLING, TEMES 6 (1), Vincze 4 (1), cs.: Nagy 2, Szűcs, Tilinger. Edző: Imre Vilmos.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0-2 5. p.: 2-3. 9. p.:3-5 . 13. p.: 6-8. 17. p.: 8-10. 24. p.: 9-12. 29. p:10-14. . 35. p.:13-17 . 42. p.: 15-19. 52. p.:18-22 . 57. p.: 22-22. 59. p.: 22-24.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2

Négyből négy győzelemmel várta a viharsarki egyesület a nagy nevekből álló - eddig csak négy pontot gyűjtő - Dunaferr együttesét. A hazaiak azonban nem tudták azt a játékot produkálni, amit elvárt tőlük a hazai publikum, és ha szoros mérkőzésen is, de vereséget szenvedtek.

A vendégek már hat góllal is vezettek Temes és Laluska vezérletével, amikor is szűk negyedórával a vége előtt a hazaiak megtalálták a gyenge pontjaiakat. Baross és Kelemen a két szélen kilenc gólt dobott az utolsó tíz percben.

A végig vezető vendégcsapat még azt is megengedhette magának, hogy az 57. percben kicsit kiengedjen, és egygólos közelségbe engedje ellenfelét.

Mátéfi Eszter: - Az elején nagyon tiszteltük a Dunaferrt. Amíg nem hisszük el, hogy a jobb csapatokat is le tudjuk győzni, addig nem tudjuk hozni ezeket a meccseket. Egy-két játékos gyenge teljesítménye rányomta a bélyegét a csapatjátékunkra. Szégyenkezni nincs okunk, így legalább a lányok szembesülnek azzal, hogy mennyit kell még dolgozniuk a nagyobb eredményekért.
Imre Vilmos: – Kitűnően felkészített hazai csapat ellen léphettünk ma pályára. A jó védekezésünknek köszönhetjük a győzelmünket. Vettem a csapatnak egy kabalaegeret, amit meg is tartok, hiszen meghozta a szerencsénket!