Húsz percig tartott a magyar kézicsoda

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 22. 22:09, Frissítve: 2011. január 22. 22:09
Csodálatosan kezdett a magyar férfi kézilabda válogatott a világbajnokság középdöntőjében Franciaország ellen: húsz perc után azonban a címvédő rálépett a gázpedálra, a végeredmény 37-24 lett. Folytatás a vasárnapi szünnapot követően Németország ellen. A hátralévő két mérkőzésen 3 pontot kellene szereznie a magyar csapatnak az olimpiai kvalifikációs álmok életben tartásához.

Férfi világbajnokság, I. Középdöntő-csoport, 1. forduló
FRANCIAORSZÁG-MAGYARORSZÁG 37-24
Jönköping, Vezette: Kristic, Ljubic (szlovének)

FRANCIAORSZÁG: Karaboué, Omeyer (kapusok), Abalo 4, Accambray 6, Barachet, Bingo 1, Dinart, Fernandez 4, B. Gille 4, Guigou 1, Honrubia 2 (1), Joli 1, Junillon 1, Karabatic 7, Roine 4, Sorhaindo 1 Szövetségi kapitány: Claude Onesta.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 3, Gál 1, Gulyás, Harsányi 2, Ilyés 4, Iváncsik G. 1, Iváncsik T., Katzirz 2, Lékai 1, Mocsai T. 7, Nagy K. 2, Schuch, Törő 1, Zubai Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0

Úgy kezdett a magyar csapat, ahogy mindenki remélte: bátor és eredményes játékkal. Iváncsik Gergő találata jelentette a vezetést, majd Ilyés kétszer is elemi erővel vette be Omeyer kapuját.(3-3)
Bár védekezésben akadtak hibák, támadásban Mocsai Tamás kézbe vette az irányítást: a flensburgi átlövő góljainak köszönhetően a gallok általában csak egyenlíteni tudtak, Császár betörése pedig már 6-7-es magyar vezetést jelentett.
Az első negyedóra közeledtével 7-9-re alakult az erdmény, a francia sikerkapitány még Thierry Omeyert is lecserélte a kapuban. Húsz percig tartott a svédországi magyar csoda: 12-11-nél a franciák visszavették a vezetést, Karabatic és Fernandez elkezdte termelni a gólokat, de a fiatal Accambray is borsot tört a védők orra alá. (26. perc: 16-13)
Szétesett a magyar védekezés az első félidő utolsó tíz percében: tíz gólt lőttek a franciák, amire mindössze két gól volt a magyar válasz.
A második játékrészben sajnos ott folytatódott a mérkőzés, ahol az első abbamaradt: a fiatal Accambray és Honrubia góljaival pillanatok alatt hétgólosra nőtt a francia előny.
Egyre több hiba csúszott a magyar csapat játékába, védekezésben nem sikerült megoldást találni a nagy lövőkkel szemben, támadásban Karaboue tört több ízben is borsot Császárék orra alá.
A 44. percben már tízgólosra hízott a franciák előnye (26-16), sajnos a folytatásban sem sikerült ezen faragni. Claude Onesta az utolsó percekben már azt is megtehette, hogy pihentesse kulcsjátékosait, de szerencsétlenségünkre a cserejátékosoknak is összejött minden. A végeredmény 37-24 lett, a magyar csapat vereséggel kezdett a középdöntőben.
A hátralévő két mérkőzésen 3 pontot kellene szereznie a magyar csapatnak az olimpiai kvalifikációs álmok életben tartásához. Folytatás hétfőn 18:15-kor Németország ellen.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

60. Húúúúú! Gille svédcsavaros gólt szerez estében, beállóból. Joli is beköszön. Végeredmény: 37-24

59. Katzirz találja meg a bal felső sarkot! 35-24

59. Harásnyi megint gólt szere, de sajnos a franciák is. 35-23

57. Accambray másolja csapattársa előző lövését, Lékai büntetőt és hetest harcol ki az ellentámadásból, amit Harsányi nem tud belőni Omeyernek. Akcióból viszont javít a tatabányai szélső! 34-22

56. Junillon jobblövőből bombáz a bal felsőbe. Legyen már vége! 33-21

54. Onesta megteszi azt a szívességet, hogy leveszi a pályáról Karabaticot. Lékai ügyesen lövi be a lepattanó labdát. 32-21

52. Szép! Nagy Kornél megint ügyesen cselezi ki védőjét, majd a jobb felsőbe bombáz. Karabatic válaszként egy hűha-gólt szerez. 32-20

50. Karabatic nem tudott kinek passzolni, megszerezte hatodik gólját. Nagy Kornél gyorsan válaszol! 31-19

49. Guigou egy szemfüles labdaszerzés után góllal bünteti Katzirz figyelmetlenségét. 30-18

48. Gál első gólja a mérkőzésen, jó volt a bejátszás is! Ilyenek kellenek még a folytatásban is, fiúk! 29-18

46. Sorhaindo szépen pattintott Fazekas lába alá. A francia beálló a következő támadásban büntetőt harcol ki, amit Honrubia értékesít magabiztosan.  29-17

45. Szép! Lékai jó ütemű passza után Törő eredményes. Abalo csodaszép gólt szerez. 27-17

44. Zubai száll ki a meccsből harmadik büntetése után, oda az emberelőny. Accambray talál rést a magyar falon, először tízgólos a különbség a két csapat között.

43. Áll a játék az eredményjelző hibája miatt. A másik ágon Dánia egy góllal legyőzte a lengyeleket.

43. Fernandezt kell letámogatni a pályáról gólja után. 25-16

41. Karaboue újabb két támadásunkat hatástalanítja, igaz, a fal is jól zár a kapu előtt. Karabatic megszerzi ötödik gólját. Szépségtapasz Katzirztól. 24-16

39. Fiatal után rutinos: Fernandez is bekapcsolódik a francia gólgyártásba, kezd egyre veszélyesebbé válni a helyzet. 23-15

38. A fiatal Accambray tarthatatlan, hatalmas tehetség az alig 22 éves játékos, ezt el kell ismerni. 22-15

37. Ez az!!! Mocsai takarásból szerzi meg hetedik gólját! A magyar csapat góljainak közel felét szerezte.

36. Az utolsó negyedórában mindössze négyszer rezgett a világbajnoki címvédő hálója. Ilyést Katzirz váltja, készülődik Lékai is.

35. A gallok védekezése felkeményedett, Karaboue pedig lehúzta rolót.

34. Labdát szereznek a franciák, amit Honrubia vált gólra gyorsindításból. 21-14

33. Ez luxus: Törő elpackázza a ziccert, Accambray büntet a túloldalon emberelőnyből. 20-14

32. Gille gyorsan válaszol, kihasználva a védekezési megingásunkat. 19-14

31. A franciák kezdik a második játékrészt, Törő kap lehetőséget a magyar csapatban Iváncsik Gergő helyén. Mocsai Tamás ott folytatja, ahol az elsőben abbahagyta: góllal!  18-14

II. félidő

30. Fazekas első ízben tudja hárítani Abalo lövését, a veszprémi kapusnak köszönhetően marad az ötgólos hátrány a szünetre.

30. Accambray szomorítja a magyar szurkolókat. 10 perce nem találja a ritmust a magyar csapat. 18-13

29. Gál zárását lefújják a bírók, az ellentámadásból Fernandez talál be. Kialakul az eddigi legnagyobb különbség. 17-13

28. Karaboue egyre többször találkozik a labdával, az utóbbi percekben nem sikerül pontosan befejezni a magyar támadásokat. Claude Onesta is időt kér. Az utóbbi 7 percben 6 gólt kaptunk.

27. Abalo kap megint szép passzt a jobbszélen, nem arról híres, hogy ziccert hibázna. Most sem tette sajnos. 16-13

26. Nagy Kornél gólját belemenés miatt nem adják meg a szlovénok, Fazekas bravúrral véd!!

25. Három góllal húztak el a gallok, de Császár egy szép betöréssel farag a hátrányon. 15-13

24. Karabatic az utóbbi percekben tarthatatlan, Mikler helyére Fazekas érkezik a magyar kapuba. Accambray is góllal mutatkozik be. 15-12

23. Karabatic cikázott a labdával, sajnos hagytuk, hogy a hatosig sétáljon. Góllal büntetett, de Ilyés gyorsan válaszolt. 13-12

23. Roiné nevét meg kell jegyeznünk a jövőben, 4/4-gyel kezd a Chambery átlövője. 12-11

21. Császár második gólját szerzi középről! 11-11

20. Mocsai vet véget a 7 perces magyar gólcsendnek! Világklasszis teljesítményt nyújt eddig a Flensburg átlövője.  Fernandez is bemutatkozik, sajnos egymás után két góllal is. 11-10

18. Karabatic villant egyet: nem szabad egyedül hagyni az átlövőt a szaggatotton, fault nélkül. 9-9

17. Zubai kap kétperces kiállítást, a szlovén bírók finoman szólva "tisztelik" Claude Onesta csapatát. Mikleeer!! Hatalmas védés emberhátrányban!

17. Mocsai Lajos időt kér. Eddig nem lehet panasz a fiúk játékára, egy góllal vezetünk a címvédő ellen.

16. Micsoda hiba!! Guigou a kaput sem találja el ziccer közben! Idegesek a franciák is, ez jó jel.

15. Két támadásunkat sem tudjuk lövéssel befejezni, de a rutinos franciák sem szerencsére.

14. Abalo kapott remek passzt a jobbszélen, majd kilövi a pipát. Egyre jönnek fel a gallok. 8-9

13. Mocsai küldte el védőjét gyufáért és okosan talál be immár Karaboue kapujába. A franciák már le is cserélték a csodakapus Omeyert!!! Ez mindent elmond a magyar csapat teljesítményéről. 7-9

12. Ez az!!! Ilyés pattintott gyönyörűen Omeyer lába mellé 10 méterről!! Két góllal vezetünk, de nem sokáig mert Roiné betalál Miklernek. 7-8

10. Nem rossz eddig a kezdés, erre lehet építeni a folytatásban is! Kiegészül a magyar válogatott, nem kaptunk gólt emberhátrányban. Császár góljával visszavesszük a vezetést!! 6-7

9. Emberelőnyben adja el a labdát Roiné, a magyar csapat azonban nem tudja átvenni a vezetést, Iváncsik Tamás kihagyja a ziccert Mikler parádés lövése után.

8. Karabatic góljára Mocsai Tamás válaszol, zsinórban harmadik találatát szerzi a jobbátlövő! Schuch kapja az elős kétperces büntetést, emberhátrányban vagyunk. 6-6

6. Mocsai test melleti lövése utat talál a kapuba, Omeyer tehetetlen! A játékos indításból is eredményes, egyenlítünk!! Ez az fiúk! 5-5

4. Omeyer szép védése után megint Gille eredményes, először vezetnek a gallok. Abalo gyorsan kettőre növeli az előnyt. 5-3

3. Gyönyörű!! Ilyés bombázott 10 méterről Omeyer kapujába kétszer is, a franciák Gille révén egyenlítenek 3-3

2. Iváncsik Gergő révén fél perc után vezetünk, de a franciák gyorsan egyenlítenek. 1-1

1. A magyar csapat kezdi a találkozót: Mikler a kapuban Iváncsik Tamás-Mocsai-Császár-Zubai-Ilyés-Iváncsik Gergő felállásban.

20:45 Perceken belül kezdődik a találkozó, már a himnuszok szólnak. A magyar válogatott háza táján szerencsére mindenki egészséges, a fiúk önbizalommal eshetnek neki a sokkal esélyesebb franciáknak.

20:37 A magyar válogatott eddigi legnehezebb mérkőzése következik a svédországi világbajnokságon, az olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címvédő ellen kellene bravúrt bemutatni.

20:32 Magyar szempontból eddig nem alakult jól a világbajnokság középdöntőinek első fordulója, hiszen a németek nagy meglepetésre 27-24-re legyőzték az eddig veretlenül menetelő Izlandot, míg Norvégia kikapott Spanyolországtól. Németország pontszámban beérte Mocsai Lajos csapatát.

Új szakasz kezdődik a világbajnokságon, megkezdődik a legjobb 12, vagyis a középdöntő. Magyarország a B-csoportból szintén továbbjutó Norvégia elleni sikernek köszönhetően 2 pontot hozott magával az I jelű hatosba, ezzel jelenleg a negyedik helyen áll az izlandiak, franciák és spanyolok mögött.

A magyar válogatott szombati ellenfele, Franciaország a csoportmérkőzések utolsó fordulójában a spanyolok elleni 28-28-as döntetlennel és a korábban a németek felett aratott győzelemével három ponttal érkezett a középdöntőbe.

Claude Onesta szövetségi kapitány a világversenyek hajrájára élesíti játékosai formáját, ennek sikerét a megnyert aranyérmek száma is mutatja. Azért kétségünk ne legyen, Omeyerék a botlásuk után kettőzött erővel hajtanak a javításért. Persze a magyar csapatnak sem szabad feltett kézzel páláyra lépnie: egy éve már sikerült a bravúr a gallok ellen. Fazekasék a tavalyi ausztriai Európa-bajnokságon találkoztak a vb-címvédővel, akkor hatalmas küzdelemben döntetlen született.

Bár Mocsai Lajos szövetségi kapitány az osztrákok elleni, 32-30-ra megnyert utolsó csoportmérkőzés után kijelentette, hogy saját és csapata mentalitásától is távol áll, hogy egy mérkőzést feladjanak, talán mégis inkább a németek és a spanyolok ellen lát esélyt a a bravúrra.

Ezt mutatja, hogy Pérez Carlost a szombati mérkőzésre nem nevezte a kapitány. A 39 éves klasszis balátlövő a klubja, a Veszprém és a szövetség megállapodása értelmében három mérkőzésen léphet pályára a világbajnokságon. A játékos így már csak a németek és a spanyolok ellen, valamint a helyosztó mérkőzéseken léphet pályára.

Iváncsikéknak a középdöntős hatos csoportban legalább a harmadik helyen kell végeznie ahhoz, hogy az olimpiai kvalifikációs tornára való kijutás zsebben legyen. (A világbajnok egyenes ágon jut ki Londonba, míg a 2-7. helyezettek selejtezőt játszhatnak a repülőjegyért.) Ha csak két válogatottat sikerülne megelőzni, akkor következik egy ki-ki meccs a 7-8. helyért, egy, a II-es csoportból érkező ellenféllel szemben.