Kikapott Skaliczki László újonc csapata

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 11. 19:27
Nem tudott győzelemmel bemutatkozni Skaliczki László a Kecskemét férfi kézilabdacsapatának kispadján, ugyanis a rutinos balatonfürediek 27-25-re legyőzték az élvonalban újonc együttest. A sikerben kulcsszerepe volt Tombor Csabának, akit a második félidőben nem tudott feltartóztatni a hazai együttes.

KÉZILABDA, FÉRFIAK, NB I., 7. FORDULÓ
BUDAPEST BANK KECSKEMÉT KC - BALATONFÜRED KC 25-27 (11-9)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Hargitay Gábor, Markó Gábor
KECSKEMÉT: ERDÉLYI - Kekezovic 8/4, Bíró 2, Dobardzijev 1, Skribic, Tóth E. 1, BERTA 5. Csere: Kovács (k), Dengi 1, Basaric 1, Veszelinov 1, Dobó 4, Vujasin. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: Szatmári - TOMBOR 6/1, Horváth Sz. 1, Kovács Gy. 4, Kis Á. 1, PÁSZTOR I. 5, Németh L. Csere: SZABÓ (k), FREY 8/4, Horváth R., Lelkes. Edző: Velky Mihály
Az eredmény alakulása: 5.p.: 3-0, 9.p.: 4-1, 11.p.: 4-3, 17.p.: 5-3, 18.p.: 7-3, 20.p.: 8-4, 25.p.: 9-6, 35.p.: 15-12, 40.p.: 17-15, 48.p.: 20-20, 50.p.: 21-21, 54.p.: 23-23.
Hétméteresek: 6/4 ill. 6/5
Kiállítások: 8 ill. 12 perc

Azt már előzetesen tudni lehetett, hogy küzdelmes mérkőzést láthatnak a Messzi István Sportcsarnokba kilátogatók, hiszen a két együttes nagyjából azonos játékerőt képvisel, a tabellán is csupán egyetlen helyezés választja el a Kecskemétet a Balatonfüred együttesétől. Ezen a mérkőzésen vezényelte először új csapatát az ex-szövetségi kapitány, Skaliczki László.

Villámrajtot vett az alföldi alakulat. A Kecskemét percek alatt elhúzott 3-0-ra, a vendégegyüttes csupán a 10. perc környékén tudott felzárkózni, ám az egyenlítés ekkor sem sikerült. Az első negyedóra után fokozta a sebességet a hírösvárosi gárda, több góllal sikerült ellépnie, s a félidő végére két találatot őrzött meg előnyéből.

Hasonló szellemben kezdődött a második játékrész, ám a 44. percre a balaton-partiaknak sikerült az egyenlítés: 18-18-at mutatott az eredményjelző. Fáradni látszott a Kecskemét, a fürediek a második félidő közepén fordítottak. Többnyire fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a találkozó végét - elsősorban feljavult védekezésének köszönhetően - a Balatonfüred bírta jobban.

EDZŐSZEMMEL
Skaliczki László: - Visszazökkentem a magyar bajnokság légkörébe. Tóth kiválása után bravúr lett volna, ha győzni tudunk. Dícséret illeti a csapatot küzdeni tudásáért.
Velky Mihály: - Sok hibával játszott mindkét csapat, a vége nekünk sikerült jobban. Fontos két pontot szereztünk.