Red Bull-öröm: Seba Vettel a pole-ban!

Szerző: shLétrehozva: 2010. március 13. 10:31, Utolsó módosítás: 2010. március 13. 12:42
A második és harmadik etapban remeklő, tavaly négy futamgyőzelmet arató Sebastian Vettel nyerte az időmérő edzést a 61. Formula-1-es világbajnokság Bahreini Nagydíján, mögötte Felipe Massa és Fernando Alonso végzett. A hétszeres világbajnok Michael Schumacher a hetedik, míg a címvédő Jenson Button a nyolcadik lett./A lassú kezdés után figyelmeztető jelet küldött ellenfeleinek Fernando Alonso, aki a hétvége messze leggyorsabb idejével nyerte meg a Formula-1-es világbajnokság Bahreini Nagydíjának harmadik szabadedzését. A Ferrari spanyol pilótája mögött a pénteken uralkodó Nico Rosberg zárt, Michael Schumacher a negyedik helyet szerezte meg.

BESZÁMOLÓ AZ IDŐMÉRŐ EDZÉSRŐL:

Hatalmas taktikai csatát és a végén kissé furcsa döntő szakaszt láthatott a közönség a szahíri pályán. A harmadik szakasz forgatókönyvét ugyanis meghatározta az új gumiszabály, amely értelmében a versenyzőknek vasárnap azzal a szettel kell elrajtolniuk, amellyel befejezték a kvalifikációt. Ennek megfelelően a többség mindössze egy gyors körre vállalkozott, vagyis a „tűzijáték” a leintés előtti másfél percre korlátozódott.

Seba Vettel a második és a harmadik szakaszban is kiválóan teljesített, magabiztosan került az élre. A korábban döcögősen produkáló Red Bull-autó most remekelt, így a német klasszis immár hatodik pole-ját ünnepelhette. Úgy tűnik, hogy a futamon is a legjobbak között lesz Vettel, sőt csapattársa, Mark Webber támogatására is számíthat.

Reuters
Massa remek eredménnyel tért vissza Fotó: Reuters

A 2009-ben csapnivalóan szereplő Ferrari visszatért a közvetlen élmezőnybe, Alonso nyerte az első szakaszt, majd a folytatásban már Massa is felnőtt mellé. Sőt, a döntő etapban a brazilé volt a jobb idő, mögötte majd a kétszeres világbajnok spanyol csapattárs kezdhet. Egy jó taktikával a maranellói istálló kiváló eséllyel pályázhat a győzelemre.

A McLaren és a Mercedes némileg elmarad a Red Bulltól és a Ferraritól, a tavalyi világbajnok Button, valamint Schumi is kis híján elbúcsúzott a második szakaszban. A brit és a német is csak minimális különbséggel verte Rubens Barrichellót.

A négy nagycsapat kettőse mögött az egyszeres futamgyőztes Robert Kubica, valamint Adrian Sutil került a top10-be, bizonyítva, hogy valószínűleg a Renault és a Force India vezeti a száguldó cirkusz középmezőnyét. Az újoncok közül senkinek sincs esélye a bravúrra, de megjegyzést érdemel, hogy a három szabadedzést kihagyó Karun Chandhok végre bemutatkozott, igaz utolsó lett a nyitó etapban…

BESZÁMOLÓ A HARMADIK SZABADEDZÉSRŐL:

A 32 fokos hőségben megrendezett harmadik gyakorláson a legnagyobb kérdés az volt, vajon folytatódik a Mercedes GP uralma Szahírban. Mint kiderült nem. A pénteki második edzésen mért győztes, 1:55.409 perces saját idejét már az első félórában túlszárnyalta Nico Rosberg (1:54.845), de szinte azonnal érkezett a hétvégén eddig halványan szereplő Alonso és 1:54.761-el átvette a vezetést.

Ezt az időt aztán mintegy fél óráig senki sem tudta megközelíteni, mikor az utolsó tíz percbe lépve a spanyol hatalmas kört futott, a részidőkből látszott, nem századokkal, hanem tizedekkel javítja meg korábbi eredményét. Végül 1:54.099 perccel haladt át a célvonalon, amely elegendő volt a harmadik szabadedzés behúzásához.

A végére azért besűrűsödött mögötte a mezőny, hiszen a másodikként záró Nico Rosberg kettő, a harmadik és negyedik helyen végző Mark Webber és Michael Schumacher négy tizeddel maradt el a győztes időtől.