Elmaradt a világcsúcs London utcáin

Szerző: shLétrehozva: 2009. április 26. 13:52
Pályarekord lett, de a világcsúcs elmaradt a világ talán leghíresebb hosszútávú futóversenyén, a londoni maratonon, mivel az olimpiai kenyai címvédő 2:05.10 órás eredménnyel nyerte a férfiak versenyszámát. A nőknél megvédte címét a német Irina Mikitenko, aki két percet javítva előző évi idején 2:22.11 órával futott át a célvonalon.

A 22 éves Wanjiru még szombaton nyilatkozta, a világrekord megdöntésének reményében érkezik Londonba, amelyet az etióp legenda, Haile Gebrselassie állított fel 2008 szeptemberében 2:03.59 órás idővel.

Az etalon felállításához szükséges tempó a táv első felében meg is volt, ugyanakkor innentől képtelen volt újítani és végül 2:05.10 órás egyéni csúcsot, egyben nem hivatalos pályarekodot ért el.

Az előző évben Londonban második helyen záró Wanjirunak arra is alaposan kellett figyelnie, hogy a csökönyös etióp Tsegay Kebede meg ne előzze a hajrában, de végül a kenyai győzött tíz másodperccel riválisa előtt.

A nőknél megvédte címét Irina Mikitenko, megelőzve a hazai kedvencet, a brit Mara Yamauchit.