Két világbajnokot előzött meg Talmácsi

Szerző: shLétrehozva: 2009. július 26. 17:16
Karrierje legjobb királykategóriás eredményét elérve, a 12. helyen zárt Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíján a Donington Parkban, megelőzve többek között Casey Stonert és Nicky Haydent. A kaotikus, esővel tarkított futamon élete első MotoGP-győzelmét aratta Andrea Dovizioso. A pontverseny első két helyén álló Valentino Rossi és Jorge Lorenzo egyaránt bukott, az olasz azonban felállt és az ötödik lett, a spanyol viszont kiesett.

Az időjárás bolondította meg a királykategória futamát, ahol átmeneti, csepergő esőben lehetetlen volt eltalálni, nedves vagy száraz gumikkal és beállításokkal induljanak a versenyzők.

Az első nagy áldozat a 2007-es világbajnok Stoner volt, aki az esőgumikkal operált, azonban a borús égből csak a futam második felében hulott csapadék. Addig pedig az ausztrál már annyira lelassult, hogy körhátrányba került, végül a 15. lett.

Nem járt jobban Jorge Lorenzo sem, aki ugyan az elején vezetett, de egy jobbkanyarban kicsúszott és kiesett. A spanyol nagy hátrányba került a pontversenyben.

A vezetést innentől Rossi birtokolta, akit honfitársa, Andrea Dovizioso üldözött, mikor a nyolcszoros világbajnok váratlanul bukott. A címvédőnek viszont szerencséje volt, felállította motorját és folytatta a futamot, a 11. helyről végül egészen az 5. pozícióig kapaszkodott fel és értékes pontokat szerzett.

Dovizioso az egyre erősödő esőben sem hibázott és életében először MotoGP-futamot nyert.

Talmácsi Gábor a kaotikus körülmények ellenére végig stabilan tartotta pozícióját, és 1:12 perc hátránnyal a 12. helyen futott be. Ezzel megelőzte a 2006-os illetve a 2007-es bajnokot, Nicky Haydent és Casey Stonert.

Ami azonban ennél sokkal fontosabb, karrierje legjobb MotoGP eredményét érte el, amely négy pontot ér az összetettben.

Kevés öröm jutott a negyedliteres géposztályban szereplő Tóth Imre, Németh Balázs duónak. Előbbi hiába indult pontszerző helyről, végül csak a 17. helyen zárt, a kéztörés után Talmácsi Gábor motorjával versenyző honfitársa pedig kiesett. A futamot a japán Aojama Hirosi nyerte.

Drámai körülmények között Julian Simón győzött a nyolcadlitereseknél. A pontverseny élén álló spanyol pilóta esővel tarkított, újraindított futamon aratta le a babérokat.