Talma ott liheg az élmezőny nyakán

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 1. 15:52
Az ötödik helyen zárt Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíjának első szabadedzésén a 250 köbcentisek kategóriájában. A 125-ös géposztály 2007-es magyar világbajnoka bő nyolc tizedmásodperccel volt lassabb a tréning legjobbjánál, Alvaro Bautistánál. A spanyol klasszis egyébként Aojama Hirosival vívott nagy csatát az első helyért. A mezőny másik magyarja, Tóth Imre a huszadik pozícióban zárt.

Talmácsi az elején 1:45,617 perces körrel „melegített be”, majd rövid időre eltűnt a pályáról, így törvényszerű volt, hogy rövidesen vissza fog esni. Arra is nagyobb összeget lehetett volna tenni, hogy ez nem marad így, hiszen egy hónappal ezelőtt a magyar pilóta 1:44 perc alatti kört is produkált.

A mezőny másik magyar pilótája, Tóth Imre jócskán a mezőny után jött ki az aszfaltra, és látszott, hogy nem szokta még meg az új, gyári motorját, hiszen eleinte nem ment túl fényes köridőket.

Eközben Alvaro Bautista és Aojama Hirosi versengett az első helyért, ebben a csatában sokáig a japán versenyző állt jobban. Talma ekkor váltott ritmus, és közvetlenül a két élen haladó mögé zárkózott fel. A riválisok viszont sokat javítottak, így világbajnokunk percekkel később csak a nyolcadik pozícióból figyelhette, ahogy a leggyorsabbak 1:44 perc alá vitték a legjobb időt.

Talmácsi újfent megrázta magát, 1:44,278-cal közel került egy hónappal ezelőtti idejéhez. Ez pedig ezúttal az ötödik helyre volt elegendő. A gyakorlást végül Bautista nyerte egy tizeddel Aojama előtt, a harmadik Thomas Lüthi lett. Tóth végül a huszadik helyen zárt.

Rossi simán leiskolázta a többieket

Újra megmutatta Valentino Rossi, hogy ha neki kijön a lépés, akkor bizony nem sok versenyzőnek van esélye ellene a világon. A nyolcszoros világbajnok olasz pilóta majd fél másodpercet adott honfitársának Loris Capirossinak az első szabadedzésen. Casey Stoner hat tizedes hátránnyal a harmadik pozícióban zárt.