Sebaj Talma, lesz ez jobb is!

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 2. 15:58
A tizedik helyről vághat neki Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíjának a 250 köbcentis kategóriában vasárnap. A magyar pilóta gyorsabb volt, mint a szabadedzéseken, de ezúttal nem bírt riválisaival. A gyakorlást meglepetésre Alex Debon nyerte, aki a hajrában kiváló időt produkált. Tóth Imre újabb négy tizedet faragott eredményéből, de csak a tizenkilencedik pozícióban végzett.

Talmácsi Gábor ezen a hétvégén egy a szabadedzéseken elért ötödik és egy nyolcadik hellyel vágott neki az időmérőnek, és az eddigi két eredményét tekintve mi, akik szorítottunk neki, bíztunk benne, hogy tud javítani. Hiszen a többi pilóta teljesítményét figyelve mindenképpen az eddigi legjobb idejénél is jobbra volt szüksége Talmának, hogy elcsípjen egy jó pozíciót a vasárnapi rajtnál. A mezőny másik magyarja, Tóth Imre egy nap alatt két másodpercet javított, és mivel immáron gyári motorral versenyez a Team Toth „alkalmazottja”, így további javulásra lehetett számítani az ő esetében is.

Talma 1:44,7 perc körüli időkkel kezdett, de következő körökben, mintha valami gond lett volna, hiszen sokáig nem tudott javítani, így egészen a kilencedik helyig csúszott vissza, amikor Marco Simoncelli a hétvége legjobb eredményével vezette a sort. Eközben Tóth 1:46,017-es idejével újabb négy tizedet javított hétvégi teljesítményén.

A hajrában aztán borult a papírforma, hiszen akár Simoncellitől, akár alvaro Bautistától, akár Aojama Hirositól lehetett volna várni a legjobb időt, de helyettük érkezett Alex Debon és csúnyán elverte a többieket, megszerezve ezzel az első rajthelyet.

Talmácsi végül hiába javított még értékes tizedmásodperceket, csak a tizedik helyen zárta a tréninget, így a középmezőnyből vághat neki a vasárnap 12:15-kor kezdődő nagydíjnak. Tóth végül a tizenkilencedik pozícióban fejezet be a meccset.

Lorenzo Japán után Jerezben is remekel

Dani Pedrosa már a hatodik megtett körében nagyszerű időt motorozott, igaz ez még messze volt attól, amelyet a délelőtti szabadedzésen produkált. De ennek ellenére az edzés felének eltelte után is a spanyol állt a legközelebb ahhoz, hogy megszerezze az első rajthelyet. Valentino Rossi ekkor még csak az ötödik helyen szerénykedett.

A hajrában aztán elkezdtek belejönni a versenyzők, és bizony egyre jobb köröket mentek. Jorge Lorenzo ezúttal is meglepetést okozott, hiszen azután, hogy a Japán Nagydíjat megnyerte, egy remek időnek köszönhetően kiharcolta az első rajthelyet, így az élről indulhat vasárnap.

Pedrosa végül egy hajszállal lemaradt a pole-ról. A harmadik helyet Casey Stoner, a negyediket Valentino Rossi szerezte meg, azonban az utóbb említett két klasszis hátránya fél másodperc körüli.

Julian Simon nyerte az időmérőt

Julian Simon bizonyult a leggyorsabbnak a a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíjának időmérő edzésén a 125 köbcentis kategóriában. A spanyol pilótával csak csak Bradley Smith és Andrea Iannone tartotta a lépést, hiszen a negyedik helyet elcsípő Marc Marquez hét tizeddel maradt el a tréning legjobbjától.

2. SZABADEDZÉSEK

Talmácsi Gábor a pénteki gyakorlást az ötödik helyen zárta, és az ideje alapján arra lehetett következtetni, hogy van még néhány tizedmásodperc a motorban, és természetesen a pilótában is, hiszen a március végi tezsteken tudott ő 1:44 perc alatti kört is produkálni.

A második, a szombat délelőtti tréningen a magyar versenyző nagyon belekezdett, hiszen tíz perc elteltével még a második helyen állt, de ekkor tudni lehetett, hogy lesz ez még jobb is, hiszen 1:46-os idővel vonult a boxba.

A hajrára aztán a 125 köbcentis kategória 2007-es világbajnoka kevesebb mint egy tizedre megközelítette egy nappal korábbi eredményét, sőt ezt egyszer meg is javította, de ezúttal ez a teljesítmény a nyolcadik helyre volt elegendő.

Nem árt ejten i néhány szót Tóth Imréről, a géposztály másik magyarjáról, aki a pénteki tréningen még csak ismerkedett az újonnan kapott gyári motorjával, de szombaton már két másodperccel túlszárnyalta egy nappal korábbi eredményét.

Az edzést egyébként Marco Simoncelli, a kategória 2008-as világbajnoka nyerte, az olasz csupán egy hajszállal maradt el Alvaro Bautista első szabadedzésen motorozott idejétől. A spanyol egyébként ezúttal a harmadik lett, ugyanis Aojama Hirosi is megelőzte őt.