Palik Lászlóék a top tíz kapujába léptek

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 9. 20:20
A Palik László, Darázsi Gábor páros ugyan csak a 25. lett a Dakar-rali 7., Mendoza és Valparaiso közötti 816 kilométeres távján ám ezzel tovább javították helyzetüket és már a szenzációs 12. helyen állnak az összetettben. A Szalay Balázs, Bunkoczi László duó az 62., Liszi László, Fenesi József kettős a 63 lett, a vártnál némileg gyengébb tempót diktálva az 53. helyen ért célba az egyetlen magyar motoros, Dési János. A szakaszt a chilei Francisco Lopez nyerte, megelőzve a versenyt vezető Marc Comát és a korábbi kétszeres bajnok Cyril Despres-t. Az autósoknál Carlos Sainz nyert és átvette az összetettben az elsőséget.

Pénteken kijutott a jóból a Dakar résztvevőinek. Ezen a szakaszon a homokdűnéktől kezdve az Andok láncain át minden terepi elem a versenyzők dolgát nehezítette. A mezőny átkelt a hegység láncain, helyenként 3-3500 méteres magasságokba érve, sőt még az Andok legmagasabb csúcsát, a közel 7000 méteres Aconcaguát is láthatták a bámészkodók.

A festői tájon azonban ugyanolyan verseny folyt, mint bármikor máskor, azonban a rendkívül kiegyensúlyozottan szerepő Palik László, Darázsi Gábor párosnak ezúttal sem okozott gondot a kemény terep leküzdése.

A magyar duó ugyan egy órát bukott, viszont az összetettben az újabb már-már szokványos szerepléssel további egy helyet javított és a top tíz kapujába lépett, a 12. Jól kezdett, de az etap második felében problémákkal küzdött Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős, így csak az 62. lett. Lisziék közvetlenül mögöttük a 63. pozíciót csípte el.

A motoros Dési János a vártnál gyengébb eredménnyel haladt át a célvonalon, az 53. helyen zárt, több mint egy órát kapott a legjobbaktól. Az összeszedett hátrány hatására a KTM-s hat pozíciót vesztett és a 35.

Az élmezőnyt ezúttal a chilei Francisco Lopez, Marc Coma és Cyril Despres alkotta, akik 317 kilométeren röpke két és fél óra alatt száguldottak végig. Az összetettben a második helyen záró spanyol Coma utcahosszal vezet.

Az autósoknál Carlos Sainz a korábbi problémái után visszavette a vezetést, alig kilenc másodperccel megelőzve csapattársát, Giniel de Villierst. A kilencszeres Dakar-győztes és esélyes Stephane Peterhanselnek kigyulladt az autója és feladta a küzdelmet.

Szombaton a Chilébe átért mezőny pihenőnapot tart Valparaisóban.